Below is a list of the ALCLP Graduates by Company Name. 

Please contact us if your information needs updating.

 

      Company    Last Name   First Name
Alabama Extension Crow Tim 
Alabama Extension Nabors John 
Alabama Extension O'Rear Bethany
Andy's Landscape Overstreet Andrew J.
Andy's Landscape Stewart Christopher Sean 
Auburn University Sutton Justin
Chris Francis Landscapes Francis Chris
City Of Daphne Bellue Marjorie
City Of Daphne Cox Ernest
City Of Daphne Cox Ernest
City Of Daphne Hedge Christopher
City Of Daphne McGregor Stacey
City of Daphne McMann William F.
City Of Daphne Mosley Markes D.
Cliff Johns Yard Pro LLC Johns Richard 'Cliff'
Cooper Landscapes Cooper Jason
Creative Outdoors Meincke Jamie
Creative Outdoors Saunders Deborah
Cultivate Landscaping Ritchie Matt
EdibleScapes Randle William
Every Season Services, LLC Long Austin G.
Farm Links Golf Club Clifton Robert 
Geneva County Tree Farm Hammer Andy
Geneva County Tree Farm Miller Doug
Geneva County Tree Farm Miller Jennifer
Greer Gardens Greer Austin
Herring Landscape Koslofsky Max
Integrity Landscapes Naile Bryant
JubileeScape Burch Ronald
JubileeScape Essex Kelvin
JubileeScape Gauthier, Jr. Ronnie
JubileeScape Huff Jeff
JubileeScape Hynes Thomas
JubileeScape Jordan Jarrod
JubileeScape Kelly Charles M.
JubileeScape Lofton Emmanuel
JubileeScape Odom Philip
JubileeScape Pate Grant
JubileeScape Peters Ray
JubileeScape Peters Kevin
JubileeScape Peters Charles
JubileeScape Pritchett Dennis
JubileeScape Shreves Matt
JubileeScape Stubblefield Christopher
JubileeScape Torrameo Michael
JubileeScape Traylor Bryant
JubileeScape Weatherly Kahlil
Jubiliee Landscaping  Jackson Cody L.
Keoni Irrigation & Landscaping Otsuka Candace
Kingservices Reyes Freddy
Landscape Management Consultants McBride Lee
LawnsEtc Abston David
Live Oak Landscape Schmohl David
LLI Brown Rodney
Make-Um Pretty Lawn & Landscape Reeves III Walter E.
Natural Image landscape Barclay Robert 
Naturescape Mcclenny Matt
Naturescape Murphy Jonathan
Naturescape Wright Patrick
Naturescapes Bowden Tate
PCI Gaming Barnhill Michael
PCI Gaming Martin Brad
PCI Gaming McGhee Rodney
PCI Gaming Ramer Lawrence
Premier Lawn & Landscape Thompson Darren
Samford University Collins Joe
Sexton Landscape Sexton Sid
Shanahan Landscaping Services Shanahan Mike 
Southern Appeal Landscape Trawick Justin
Southern Appeal Landscape Trawick Mark
Specialty Landscaping Wiley Mary Jo
Stone River Propert Management Honeycutt Drew
System Green Landscape Talley Jennifer
Taproot Landscaping Snuggs Isaac
Taproot Landscaping Snuggs Jacob
Turf Tamer, Inc. Abney Levi
Turf Tamer, Inc. Ball Robert
Turf Tamer, Inc. Brooks Ronnie
Turf Tamer, Inc. Brooks Kyle
Turf Tamer, Inc. Cook Tommy
Turf Tamer, Inc. Crow Clark
Turf Tamer, Inc. Dalton Barry
Turf Tamer, Inc. Domingo Aguilar
Turf Tamer, Inc. Hall Zack
Turf Tamer, Inc. Marlow Lance
Turf Tamer, Inc. Martinez Francisco
Turf Tamer, Inc. Maxon Jonathan
Turf Tamer, Inc. Maxson Stphen
Turf Tamer, Inc. Mitchell Roy
Turf Tamer, Inc. Moody Jimmy
Turf Tamer, Inc. Moreland Jason
Turf Tamer, Inc. O'Daniel Chris
Turf Tamer, Inc. Pitts John 
Turf Tamer, Inc. Robinson Zeke
Turf Tamer, Inc. Rogers Daniel
Turf Tamer, Inc. Smith Sean
Turf Tamer, Inc. White Caleb
Turf Tamer, Inc. Windsor John 
Turfmax Stell Jim
Visionlandscape Frisbie Chris
Visionlandscape Henninger Luther
Visionlandscape Robinett Justin
Visionlandscape Sellers Joe
Visionlandscape Smith Brandon
Wallace State College Bynum Jason E.
Wayne's Landscape Services Sanders Aaron 
Windcreek Odom Jeremy
  Hyatt Rebecca
  Bamberg Amy 
  Burch Brian
  Dohner John
  Elder Betty
  Hall Kevin
  Jackson Lee 
  Martineau Courtney
  Moody Amanda
  Pruitt Brandon
  Richardson Cotton
  Ritter Bonnie
  Sutter Daniel
  Williams Carrie P.
  Wright Jessica

Please note:  This list was last updated on 2-24-16.